Pamiętasz lekcje biologii, kiedy uczono nas o zasadach zachowania homeostazy organizmu lub pojęć z nią związanych? Na pewno tak. A może pamiętasz zajęcia na wybranym etapie edukacji, gdzie nauczyciele lub profesorowie opowiadali o układzie endokannabinoidowym? My też nie. Fakt, że informacje te nie pojawiają się w szkołach nie wynika z braku legalności substancji, jakie mogą zapewnić homeostazę tylko z tego, że są one stosunkowo niedawno odkryte. Technologia wykorzystywana w medycynie doprowadziła do tego, że obecnie wiemy znacznie więcej na temat układu endokannabinoidowego.

Czym jest układ endokannabinoidowy?

To jeden z podstawowych układów człowieka związanych z jego fizjologią. Został odkryty dopiero w 1964 roku przez profesora R.Mechoulama, co jest dużym sukcesem ze względu na to, że układ nie jest widoczny gołym okiem, jak na przykład układ pokarmowy czy oddechowy. Główną rolą układu endokannabinoidowego jest utrzymanie homeostazy całego organizmu za sprawą regulowania oraz kontrolowania poziomu odczuwania apetytu i bólu. Układ endokannabinoidowy ma również wpływ na samopoczucie, odpowiada między innymi za właściwy poziom zadowolenia.

Jak działają kannabinoidy?

Układ kannabinoidowy składa się z dwóch rodzajów receptorów. Między innymi jest to CB1 i CB2. Łączą się one z oddziaływującymi na nie związkami chemicznymi, czyli kannabinoidami. Kannabinoidy są produkowane przez człowieka lub mogą mieć pochodzenia roślinne i występować między innymi w konopiach włóknistych. Właśnie dlatego tak duże znaczenie dla funkcjonowania naszego organizmu mają olejki konopne CBD, CBN i CBG. W przypadku, gdy endokannabinoidy, czyli substancje naturalnie produkowane przez nasz organizm są niewystarczające, warto zastąpić je przez fitokannabinoidy, czyli substancje, które naturalnie występują w konopiach włóknistych. Wówczas następuje połączenie tego rodzaju nieorganicznych związków z układem i wywołanie szeregu korzystnych reakcji, które mogą mieć pozytywny wpływ na zaburzenia jelita grubego, leczenie migreny, złagodzenie objawów depresji, a nawet uśmierzenia bólu w przypadku chorób nowotworowych. Potrzebujesz wartościowych produktów z naturalnie występującym CBD? Znajdź asortyment od rekomendowanych producentów na stronie sklepu internetowego z branży konopnej https://cibidex.pl/joint-cbd-gotowy-skret-susz-konopny/. To niezwykle prosta metoda na to, aby w korzystny sposób wpłynąć na swoje zdrowie, kondycję ciała oraz ogólne samopoczucie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like