Suszone konopie to świetna opcja przechowywania dla osób, które chcą zrobić własny olej konopny, ale nie mają czasu lub pieniędzy, aby kupić go gotowego. Jest to również dobry wybór dla każdego, kto chce przechowywać konopie luzem, ponieważ jest łatwiejszy i tańszy niż kupowanie go w małych ilościach.

Przechowuj swoje suszone konopie w szczelnym pojemniku. Możesz użyć każdego rodzaju pojemnika, który nadaje się do przechowywania żywności. Szklane słoiki, metalowe puszki i plastikowe pojemniki to dobry wybór. Jeśli masz szczelny pojemnik, to nie musisz się martwić o poziom wilgotności lub wilgoć dostającą się do konopi.

Wybierz odpowiedni materiał pojemnika

Jeśli używasz plastikowych pojemników, powinieneś upewnić się, że mają one szczelnie dopasowaną pokrywę, która dobrze uszczelnia susz konopny. Zapobiegnie to przedostawaniu się wilgoci do konopi podczas ich przechowywania w domu.

Jeśli używasz szklanego słoika lub puszki, to pamiętaj, aby trzymać je z dala od bezpośredniego światła słonecznego i źródeł ciepła. Ciepło z tych źródeł może spowodować, że olejki eteryczne w konopiach wyparują z czasem.

Sposoby przechowywania

Susz konopny można przechowywać na różne sposoby. Może być przechowywany w szczelnych pojemnikach, takich jak szklane słoiki lub plastikowe torby, lub może być przechowywany w zamrażarce. Przechowywanie w zamrażarce przedłuży okres przydatności do spożycia Twoich nasion konopi nawet o dwa lata.

Podczas przechowywania suszonych konopi pamiętaj, że wilgoć jest wrogiem. Chcesz przechowywać konopie w temperaturze, która jest sucha i chłodna, ale nie za zimna. Temperatura pomiędzy 12°C a 21°C jest idealna do utrzymania świeżości konopi przez długi czas – https://premicanna.store/pl/menu/susz-indoor-175.html.

Samodzielne suszenie

Suszenie własnych konopi w domu jest łatwe, ale jest kilka ważnych rzeczy do zapamiętania, gdy to robisz, aby twoje zbiory nie zepsuły się lub nie straciły swojej mocy, zanim będziesz gotowy do użycia. Aby pomóc Ci zacząć, oto nasze wskazówki dotyczące przechowywania suszonych konopi.

  1. Jak najszybciej po zbiorach, usuń wszystkie nasiona z każdej rośliny i rozłóż je na gazecie w chłodnym, suchym miejscu (najlepiej między 15°C a 20°C). Pozwoli to na naturalne otwarcie się okrywy nasiennej bez żadnych uszkodzeń spowodowanych przez maszyny lub szorstką obsługę. Płaszcze nasienne powinny całkowicie wyschnąć w ciągu trzech dni.
  2. 2) Po wyschnięciu zetrzyj palcami lub miękką szczotką resztki plew z każdego nasiona i przechowuj je w szczelnym pojemniku z dodatkiem środka osuszającego (np. ryżu), aby nie wchłaniały wilgoci z otaczającego je powietrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like