Terapia fala uderzeniowa dla mężczyzn z zaburzeniami erekcji

Pozaustrojowa terapia falą uderzeniową, lepiej znana jako Terapia Wstrząsowa, jest nieinwazyjnym leczeniem najczęściej stosowanym w ortopedii i fizjoterapii. Zabieg ten jest zaawansowaną formą terapii falą uderzeniową, która wykorzystuje falę uderzeniową do dostarczania energii rozbijającej kamień nerkowy. Zabieg jest zwykle wykonywany, gdy konwencjonalne terapie nie zapobiegły krystalizacji kamienia nerkowego lub gdy pacjent ma kilka mniejszych kamieni, które nie reagują na leczenie. (Kryształy mogą być również wynikiem wcześniejszego leczenia kamieni nerkowych.)

Pacjenci poddawani terapii falą uderzeniową odczuwają ulgę w ciągu pięciu do dziesięciu sekund, trwającej około dwóch do trzech minut. Pacjenci zwykle odczuwają silny ból, który stopniowo ustępuje, gdy fale uderzeniowe docierają do ich stóp. Dyskomfort związany z tym zabiegiem może spowodować, że niektórzy pacjenci przestaną go wykonywać i znajdą alternatywne metody leczenia zespołu bolesnej pięty.

Zabieg może pomóc osobom z częstym stanem zespołu ostrogi piętowej. Ostrogi piętowe to ostrogi kostne znajdujące się na dole pięt. Pacjenci, którzy cierpią na tę chorobę przez długi czas, są bardziej narażeni na bolesne ostrogi piętowe. Wielu pacjentów stwierdza, że ​​terapia falą uderzeniową łagodzi bolesne ostrogi piętowe, umożliwiając im wykonywanie codziennych czynności bez dodatkowego dyskomfortu.

Terapię falą uderzeniową należy wykonywać u zdrowych pacjentów, u których nie występowały reakcje alergiczne na którykolwiek ze składników wkładki. Przed rozpoczęciem terapii pacjent musi spełnić kryteria włączenia do zabiegu. Pacjenci muszą być w dobrym stanie ogólnym, bez historii chorób nerek lub niewydolności nerek. Pacjenci mogą również zostać wykluczeni, jeśli w wywiadzie wystąpiła ciężka choroba stóp w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy lub jeśli przeszli operację stopy w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

Obecnie na rynku dostępnych jest kilka marek urządzeń do terapii fala uderzeniowa. Pacjenci mają do wyboru urządzenie przenośne, które można zabrać w łóżku do gabinetu lekarskiego lub urządzenie nablatowe, które należy umieścić w gabinecie lekarskim lub przy łóżku. Niektóre z najpopularniejszych marek to Kohler, Kewra, steriPEN i Insole Path.

Elektrody są używane podczas leczenia elektrohydrauliczną falą uderzeniową. ESWT składa się z sześciu zabiegów w odstępach od czterech do sześciu tygodni. Te sześć sesji zwykle odbywa się co drugi dzień. Ta opcja leczenia jest najbardziej skuteczna w łagodzeniu bólu, obrzęku i zaczerwienienia, ale może również pomóc w leczeniu schorzeń, takich jak obrzęki i żylaki.

Podczas ESWT zazwyczaj podaje się dwa zabiegi. Jeden z tych zabiegów jest zwykle wykonywany w warunkach ambulatoryjnych, a drugi w warunkach szpitalnych. W warunkach szpitalnych ESWT wykonuje się w sesjach od jednego do trzech dni, przy czym jedna sesja jest wykonywana na zasadzie ambulatoryjnej. Fale uderzeniowe są zwykle używane przez około pięć minut na raz u pacjentów, którzy przeszli tę formę terapii. Wielu pacjentów przechodzi od dwóch do czterech zabiegów w ciągu kilku miesięcy, aby bezpiecznie wyleczyć ich dolegliwości.

Większość pacjentów, którzy przeszli ESWT, stwierdza, że ​​są w stanie powrócić do stosunku płciowego po zabiegu. Istnieją doniesienia o pacjentach cierpiących na impotencję jako efekt uboczny, ale takie przypadki są bardzo rzadkie. Impotencja jest zwykle spowodowana problemami fizjologicznymi lub psychologicznymi i nie jest częstym efektem ubocznym leczenia. Większość pacjentów zgłasza, że ​​jest w stanie osiągnąć i utrzymać erekcję dzięki zastosowaniu tego zabiegu. Należy zauważyć, że pacjenci, którzy mieli traumatyczne doświadczenia seksualne, osoby z depresją i osoby cierpiące na choroby układu krążenia, takie jak niewydolność serca, nie są dobrymi kandydatami do leczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like