Różne typy technologii Usg Doppler Bagus

USG Doppler jest narzędziem powszechnie stosowanym w ultrasonografii medycznej. Ultrasonografia dopplerowska to ultrasonografia medyczna, która wykorzystuje efekt Dopplera do zobrazowania ruchomego przepływu płynów ustrojowych i tkanek oraz względnej prędkości, z jaką sonda jest wprowadzana do ciała pacjenta. To narzędzie jest wykorzystywane do wielu różnych rodzajów obrazowania, takich jak ultrasonografia, obrazowanie naczyń, obrazowanie twarzoczaszki, ultrasonografia endoskopowa, obrazowanie jamy brzusznej, mammografia, gastroenterologia, ginekologia, diagnostyka i radioterapia. Efekt Dopplera został nazwany na cześć Gerdricha Wundta, który opracował pierwsze urządzenie do pomiaru ultradźwięków w 1870 roku.

Źródłem energii wykorzystywanej w ultradźwięku dopplerowskim są fale dźwiękowe, które mają charakterystykę Dopplera dotyczącą prędkości dźwięku, częstotliwości i długości fali. Technika Dopplera została wymyślona przez architekta i została wykonana w celu pomiaru ciśnienia powietrza na wietrze. Instrument Dopplera służy do zmiany przepływu powietrza w pomieszczeniu za pomocą szeregu podobnych do wentylatora urządzeń obrotowych. W przypadku ultradźwięków dopplerowskich fale dźwiękowe są przekształcane z fal dźwiękowych na sygnały elektryczne, które są następnie wzmacniane w celu utworzenia obrazów ultradźwiękowych.

Istnieje wiele różnych typów narzędzi Dopplera.

Istnieją dwa główne rodzaje USG Doppler USG dostępne dla placówek medycznych: cyfrowe i yang bisa dilakukan. Oba narzędzia używają tej samej sondy, znanej jako sonda Dopplera, która jest wykonana z małej cewki zawieszonej w wodzie. Sonda dopplerowska wytwarza sygnały w oparciu o zmianę położenia sondy w odniesieniu do kierunku ruchu.

Narzędzia cyfrowego Dopplera są dwojakiego rodzaju: cyfrowy Doppler o pojedynczej https://chirurg-naczyniowy.warszawa.pl/usg-zyl-i-tetnic/ częstotliwości i Doppler o podwójnej częstotliwości. Pierwszy typ, cyfrowa pojedyncza częstotliwość, wytwarza sygnały dźwiękowe poprzez obrót magnesu we wnęce wypełnionej cieczą. Transmisja fal dźwiękowych następuje, gdy magnes wiruje w ciekłym ośrodku. Drugi typ, podwójny doppler częstotliwości, wykorzystuje dwa niezależne kanały do ​​emitowania dźwięku. W przypadku Dopplera o podwójnej częstotliwości dźwięk jest wytwarzany przez dwa oddzielne kanały, które są często łączone w celu uzyskania efektu stereo.

Powszechnym urządzeniem używanym w technologii USG Doppler jest jedno sychrono sprzężone elektrycznie urządzenie lub Inset Doppler. To urządzenie składa się z sondy trzymanej przez technika i pary cienkich metalowych styków. Gdy Doppler się porusza, styki te wychwytują różne zmiany ciśnienia powietrza, wysyłając sygnał do słuchawki technika. Ten typ dopplerowskiego bisa jest idealny do zabiegów medycznych, takich jak testy wysiłkowe serca, pomiary płuc, echokardiografia, pobieranie krwi i inne testy biometryczne.

Gelombang Suara to kolejny z dwóch typów urządzeń wykorzystywanych w technologii USG Doppler. Składa się z przezroczystego cylindra z umieszczoną wewnątrz diodą elektroluminescencyjną (LED). Gdy urządzenie jest włączone, emituje światło, które odbija się od każdej powierzchni w promieniu dwudziestu pięćdziesięciu metrów. Gdy cylinder się obraca, dioda LED świeci do trzech tysięcy miejsc w cylindrze. W celu określenia kierunku osi obrotu żyroskopu lekarz może obrócić położenie cylindra względem jego osi obrotu.

Trzeci typ to gelombang suara yang, który jest bardziej zaawansowaną technologicznie wersją jednego zsynchronizowanego manometru zwanego melakukanem. Gelombang suara yang może wykryć przepływ krwi w ciele człowieka za pomocą fal o częstotliwości radiowej. Fale te reagują z cząsteczkami hemoglobiny, aby wytworzyć sygnał. Częstotliwość tych sygnałów zależy od rodzaju hemoglobiny obecnej w organizmie, a także od poziomu krążącego płynu.

W aparacie USG Doppler Doppler do wykrywania przepływu tętna wykorzystywana jest technologia ultradźwiękowa. Opierając się na zasadzie zwanej efektem piezoelektrycznym, Doppler wykrywa nieregularności w polu elektrycznym ciała, gdy przechodzi przez obszar o różnej gęstości. Wykrywając nieprawidłowości, urządzenie odczytuje sygnał elektryczny i przetwarza go na dźwięk. Dlatego aparat dopplerowski może mierzyć wysycenie tlenem, tętno i przepływ krwi u człowieka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like